Quod non dedit fortuna non eripit.

Quod non dedit fortuna non eripit.

Z diskuze...

Statistika

Ciri

Kapitola 1

Kapitola 1: Překvapení

Vzala jsem knížku, kterou četla moje dcera  - aha Harry Potter a vězeň z Azkabanu. O té mi vykládala, hlavně o postavách, má velmi bujnou fantazii. Nu což když už ji mám v rukách tak se podívám jak to vlastně skončí.

A najednou se to stalo – z knihy se rozzářilo bílé světlo a já se najednou ocitla v jakémsi hradu a chodbě a vedle mě stojí podivný starý pán v podivném hábitu. „tak a mám to usnu už i s knížkou pro děti“ myslím si, ale ten pán se usmál a povídá „ Dovolte abych se vám představil – jsem profesor Brumbál a vy jste se ocitla v Bradavicích.“ „ To asi ne, já přece nemůžu být v nějakých Bradavicích a vůbec já přece nemůžu odejít od své rodiny a práce.“ pokusila jsem o odpor. Brumbál se usmál a pozval mě do své pracovny. Když jsme tam došli tak mi pokynul, abych se posadila a nabídl mi čaj. „ Moje milá existuje dvojitý svět. Svět mudlů a svět kouzelníků.“ Napil se čaje a pokračoval „ v našem světě stejně jako v tom vašem jsou jistí výjimeční lidé jako jsi ty. „

A v čem jsem teda tak zvláštní? Jsem úplně obyčejná ženská, která je vdaná, má dvě děti a svou práci, do které se zítra musím vrátit z dovolené. Nepředpokládám, že mě tady chcete držet násilím“. Aspoň doufám.“ Pokoušela jsem se udržet svoje nervy v klidu a nezačít hystericky řvát po tom milém a neuvěřitelně příjemném pánovi. „ Podívej Jenefer ty nejsi obyčejná a už vůbec tě tu nechci držet násilím, ale můžu ti zaručit, že o tvé děti a práci bude postaráno, protože do našeho světa přišla jenom tvoje kouzelnická stránka – nebo spíš tvá magická stránka. Tvoje mudlovská stránka zůstala ve vašem světě a proto můžeš být klidná. Jsi moje milá, jedna z mála čarodějek, které mohou být na dvou místech zároveň. A navíc ani nevím jak. Jenom vím, že jsi vybrána pro jistý úkol nevím jaký, ale můžu ti říct, že až ho splníš tak se zase vrátíš zpět.“ Brumbál se odmlčel, zřejmě abych mohla v klidu vstřebat jeho slova. Nadechla jsem se a rozhodla se pro změnu ptát já. „ Takže podle vás jsem čarodějka, která se narodila mudlům. Počkejte tohle je sice zábavné, ale proč jsem tady nestudovala od 11 let. Pokud vím tak v tuhle dobu jezdí čarodějky bradavicím expresem poprvé do školy.“ Můj pokus o humor zjevně nevyšel.“ Brumbál upil čaje a potichu řekl „ jenomže já jsem tě nenašel“ „ Nejsi čarodějka která se narodila mudlům, ale jsi čarodějka, která je pokrevně spřízněna se starým kouzelnickým rodem. Možná ti to nikdy nikdo nevyprávěl, ale tvoje babička z otcovi strany byla ze staré kouzelnické rodiny. Bohužel, když se zamilovala do tvého dědečka její kouzelnická rodina s tím sice nesouhlasila, ale milovali ji.“ Potichu si vzdychl a znovu pokračoval „ Vesna přesvědčila své rodiče, že ji tvůj dědeček bude milovat, i když není stejná jako ostatní. Jenomže do Vesny byl zamilován taky někdo jiný. Čaroděj jménem Kargar, který miloval tvou babičku už do dětství a bohužel, tak moc ji chtěl za ženu, že ji zaklel .“ Pokud se provdá za někoho jiného tak ztratí své kouzelnické schopnosti a do konce života nebude moci kouzlit.“ „ Tvoje babička to věděla, ale život bez její lásky pro ní nebyl možný, zkrátka obětovala svou moc své lásce.“ Poslední kouzlo, které udělala bylo, že vytvořila ochranný štít pro své budoucí děti. „ Brumbál se na mě podíval a čekal jak budu reagovat. Tiše jsem s úžasem naslouchala a měla jsem pocit, že mi přeskočilo. „ Fajn, asi jsem se zbláznila, vy mi tady tvrdíte, že moje babička byla kouzelnice a já jsem teda taky.“ A co můj táta ten byl taky kouzelník, nebo měl smůlu? Zvláštní, že zrovna já, proč ne některý z mých bratranců a sestřenic?“ zřejmě jsem vypadala dost překvapeně, takže se Brumbál rozhodl, že dnes už nebude pokračovat v líčení mých rodinných historiích.

„ A co tady budu teda dělat já?“ zeptala jsem se. „Ty má zlatá se zítra představíš jako nová profesorka výchovy o chování mudlů. A po vyučování se naučíš rozvíjet své schopnosti, tak abys je mohla používat v plné šíři. A nyní tě doprovodím do tvých pokojů. Nezapomeň, zítra nám začíná nový školní rok a ve skříni najdeš nové šaty.“ Podíval se na mě a já měla pocit, že se začal potichu smát pod vousy. Teď jsem si uvědomila, že tu stojím v županu a papučích tak jak jsem se chystala jít spát. „Ale za tohle můžete vy. Já jsem neměla čas se ustrojit pro takovou dlouhou cestu, ale mám jednu podmínku, chci vidět, že jsem opravdu i v mém světě.“

„Zítra se můžeš podívat do zrcadla elfů z Lorien a tam si můžeš zkontrolovat, jak to vypadá u vás doma.“ Brumbál mi otevřel dveře a zmizel jako by se do země propadl. To je ale bláznivý sen, řekla jsem si v duchu a vlezla do postele. Ještě než jsem zavřela oči tak jsem si potichu říkala je to jenom sen, je to jenom sen, je to….. a pak jsem usnula.

Žádné komentáře
 
Všechny postavy kromě mých vlastních patří J.K.Rowlingové. Na tyto postavy si neberu žádná autorská práva a z těchto stránek nemám žádný výdělek.