Quod non dedit fortuna non eripit.

Quod non dedit fortuna non eripit.

Z diskuze...

Statistika

Harry Potter a Smrt noci

Kapitola 5

Kapitola 5: Výcvik Temného lesa- druhá část.


Mág ho zavedl Do pokoje který se vesměs podobal pokoji který měl u upírů. Byl celkem unavený a tak si hned vlezl do postele. Ráno ho probudil mág moudrosti. Vstávej Harry. Je čas na další tři protivníky. Harry vstal a po přípravě se vydal za mágem který ho opět dovedl do sálu. „Tak kdo to bude nyní?“ Zeptal se bez úvodu mág. „Žížala země.“ Odpověděl Harry. Sotva žížala přilezla Harry využil rychlost geparda a chytl ji. Zvedl ji a díky síle vlkodlaka ji rozmáčkl. Opět dostal její moc. „Teď mága moudrosti.“ Uklonily se a začali kolem sebe kroužit. Harry začal běhat kolem něj a vytasil meč. Mág to bohužel neviděl Harry po něm skočil a mág sice uhnul Harrymu, ale už nestihl uhnout před jeho mečem. Meč mu doslova usekl hlavu. Harryho hlava se najednou doplnila moudrostí a věděl že teď už ho nic nezastaví. „Tuleň vody.“ Boj začal. Harry hned obklopil tuleně hlínou kterou přivolal pomocí žížaly země. Tuleň po stěně střelil ledový osten který stěnu zmrazil a on do ní potom narazil. Harry věděl jak na něj. V magii země mohl ovládat i kameny (stejně jako ve vodní magii byl led, v ohni byla láva a ve vzduchu energie.), proto po něm začal metat kameny. Což zvládal jednou rukou. Druhou zatím čaroval kolem. Vyčaroval rostliny které také střílely kameny. Tuleň musel uhýbat a neměl čas útočit. Harry ho začal svazovat rostlinami protože byl pořád v pohybu šlo to těžko, ale dokázal ho alespoň zpomalovat. Jednou to tuleň nevybral, spadl a kameny ho zasáhly. Harry měl už velkou moc. Měl sílu, moudrost, uměl mluvit jakýmkoliv jazykem včetně jazyku zvířat, byl rychlý, ovládal živel země a vody a také dokázal ovládat jakoukoliv zbraň.

Třetí den.

Opět ráno vstal a přesunul se do soubojové místnosti. „Trol obrany.“ Řekl Harry dřív než mohl někdo z nich něco říct trol. Trol měl sice tvrdou kůži, ale přesto na Harryho nestačil. Harry ho přivázal k podlaze pomocí rostlin trol spadl a on ho bil do hlavy kameny tak dlouho dokud nezemřel. „Ohnivý had.“ Had se připlazil a Harry se do něj hned pustil vodou. Had uhýbal a kvůli ohni ho nemohl přichytit k zemi. Znova vyvolal kytky na kameny a on se jich začal zbavovat. Neuhýbal a Harry ho zasáhl proudem vody. Ta ho začala hasit a ho to bolelo. Pak ho zasáhly i kameny a už bylo po něm. „Orel vzduchu.“ Vybral si do třetice Harry. Orel hned vyletěl do vzduchu a pálil po něm blesky. Harry kolem sebe vytvořil obrnou hradbu ze země. A začal taky pálit. Chrstal po něm ohnivé kameny, stříkal proudy vody a kytky taky pálily kameny. Orel nestíhal uhýbat kytky ho obklíčili a Harry přivolal ještě další, tentokrát pálily ohnivé kameny. Přetvořil takhle všechny rostliny a sám přestal pálit. Snažil se zachytit orla rostlinami. Nedařilo se mu to proto začal připravovat past. Vytvořil pod orlem ledové ostny. To samé vytvořil nad orlem. Orel musel klesnout níž a v tu chvíli Harry spustil svou past. Všechny bodce co byly nad orlem spustil v jedné chvíli dolů orel se sice ještě snažil uprchnout ale nestihl to. Bodce ho zasáhly a on spadl na ty spodní bodce. Byl prošpikovaný skrz na skrz.

Čtvrtý den.

„Kouzelník rukou.“ Uklonili se a kouzelník po něm začal metat různé kouzla. Harry začal běhat kolem. Vběhl mu za záda a kouzelník se za ním otočil. Stihl vystřelit ještě jedno kouzlo. Když tu najednou ho do zad zasáhl hořící kámen. Harry totiž sotva ho oběhl vyčaroval rostlinu která po kouzelníkovi vystřelila kámen. Ten kouzelníkovi rozbil hlavu a zabil ho. „Kouzelník ticha.“ byl další na řadě. Harry tentokrát vyčaroval kytky okatě. Kouzelník začal uhýbat a Harry nad ním vyčaroval ledové bodce a spustil je na kouzelníka. Ten to nečekal a ony ho probodli. Harry si dal chvíli pauzu a pak do ticha sálu vykřikl dvě slova: „kouzelník magie.“ To bylo vše co řekl. Začali. Byl to tvrdý boj opět Harry použil své oblíbené kytky. Chtěl na něj spustit ledové bodce, ale on si jich všiml a zničil ty co letěli přímo na něj. Harryho už to ale přestalo bavit. Než se kouzelník mohl vzpamatovat Harry pod ním probořil zemi. Objevila se jáma plná lávy. Kouzelník nemohl nic dělat a spadl do lávy.

Pátý den.

„Pes sluchu.“ Pes se na něj hned vrhl, ale kousek před Harrym ho ve vzduchu zachytili rostliny. Harry zvedl ruku a z ní mu vyletěl zelený paprsek který psa zabil. „Sup čichu“ Harry zase dlouho nečekal. Mávl rukou a kolem něj se objevilo deset těžkých kulometů (samozřejmě i s obsluhou). Hned všichni začali střílet po supovi. Ten i kdyby měl rychlost geparda nedokázal by unikat dlouho. Zasáhli ho a on padl na zem mrtev. „Sova zraku.“ Kulomety si nechal a sotva sova přiletěla začalo to znova. Palba jak za druhý světový. Opět padla celkem rychle.

Poslední den.

„Harry dnes to bude trochu jinak budou proti tobě bojovat dvě dvojice můžeš si vybrat kdo to bude.“ Promluvil mág zvířat. „Dobře. Do první dvojice půjde veverka a šimpanz.“ Sotva di dva přešli doprostřed sálu už byli mrtví. Harry totiž nečekal až na něj začnou útočit a hned pod nimi probořil podlahu jako to udělal u kouzelníka magie. Ti se nestačili ani pohnout a už letěli do jámy. „Gorila a mág.“ Udělal na ně stejný trik jako na první dva. Mág se ale proměnil v orla a odletěl Harry na něj shodil ledovce ale on se změnil na komára a vyhnul se všem ledovcům. To už se Harry přestal bavit zachytil ho pomocí vzduchu a jednoduše po něm hodil kámen. Mág se ale tak snadno nedal. Ještě než kámen stačil doletět proměnil se na draka a rozbil kámen ocasem. Harry na něj poslal kouzlo. Mág to nečekal a kouzlo ho zasáhlo přímo do očí. Zařval bolestí, ale to už na něj letěly další kameny. Nemohl je ničit atak ho doslova zasypali. Z té hromady vyletěla jako vždy koule a Harry věděl že splnil svůj výcvik. Do sálu se vrátili všichni které porazil. Poklonili se mu a on se na oplátku uklonil jim. Spolu s nimi ale přišla ještě jiná postava. Byla oblečena celá v bílém a měla kápy takže neviděl kdo to je. „Jak vidíš Harry přišel s námi ještě někdo. Na začátku jsme ti řekli že pokud dokončíš výcvik dostaneš moc léčení. Budeš moct vyléčit i smrtelné zranění ale nedokážeš vyléčit smrt. On ti dá moc na kterou máš právo.“ Postava šla blíž k Harrymu sundala si kápy a začala mluvit. Měla krásný melodický hlas. „To co řekli je pravda dostaneš moc léčení, ale rada starších rozhodla že ti bude dána moc dávat život. Není to ale tak jednoduché, bude to v omezeném časovém limitu. Budeš mít na vrácení života deset minut.“ Pak už jen položila Harrymu ruce na hlavu a dala mu slíbenou moc. Sotva ji dostal zmizela. Všichni se Harrymu ještě jednou uklonili a odešli. Všichni kromě Mága moudrosti. Promluvil k Harrymu: „Nemám moc času takže to vezmu zkrátka. Zatímco tady uběhlo šest dní v normálním světě uběhly čtyři roky. Dále až skončíš s učením u mágů běž do lesa a povolej armádu světla díky moudrosti víš jak na to. A do třetice ti řeknu jen toto: Než se podruhé setkáš se svým nepřítelem povolej strážce nebes a strážce pekel. Budou tě poslouchat a tady máš od nás dárek.“ Uklonil se předal mu meč Godrika Nebelvíra a odešel. Harry se vrátil na louku kde poprvé potkal lamu jazyků . Byl už večer a on věděl že jde právě včas. Použil moc veverky a splynul s okolím. Nikdo by ho nedokázal najít. Zavětřil zaposlouchal se a pak vyrazil směrem k doupěti upírů u kterých přebýval.

Žádné komentáře
 
Všechny postavy kromě mých vlastních patří J.K.Rowlingové. Na tyto postavy si neberu žádná autorská práva a z těchto stránek nemám žádný výdělek.